Search
  • Ekspert Tacho Driver

PŁACA MINIMALNA W AUSTRII

Od 1 stycznia 2017 r. na terenie Austrii obowiązują przepisy o płacy minimalnej. Obejmują one wszystkie rodzaje transportu z wyłączeniem tranzytu oraz przewozów, gdzie Austria jest jednym z wielu punktów wycieczki.
1. Stacjonarny przedstawiciel

Zgodnie z przepisami LSD-BG nie ma obowiązku posiadania stacjonarnego przedstawiciela. Pełnomocnikiem przedsiębiorstwa na terenie Austrii może być kierowca, który musi posiadać w samochodzie poniższe dokumenty:

• dokument Al (E101) przetłumaczony na język niemiecki, • kopia zgłoszenia delegowania (ZKO3) (może być w formie elektronicznej) • dokumenty dotyczące wynagrodzenia, w tym przetłumaczoną na j. niemiecki umowę o pracę.


2. Stawki minimalne

Od 1 stycznia 2020r. obowiązują zaktualizowane stawki wynagrodzenia minimalnego i zależą one od stażu pracy oraz rodzaju pojazdu. Minimalna stawka wynosi 9,89€, natomiast maksymalna 11,38 €. Przewidywana jest także wypłata diety, wynagrodzenia za nocleg oraz nadgodziny.


3. Kary finansowe

W sytuacji nieprzestrzegania obowiązków dotyczących płac minimalnych, m.in zgłoszenia dokumentacji oraz nieposiadania odpowiednich dokumentów, mogą zostać nałożone wysokie kary. Wahają się one w przedziale 1000-20 000€ w zależności od powtarzalności nie wywiązywania się z ustaleń.


4. System zgłoszenia pracowników delegowanych za pomocą formularza ZKO3-T (kliknij tutaj).


9 views0 comments

© by Tacho Driver.